Poloha hotelu Páv

Hotel Páv stojí v Křemencově ulici, v klidné a historicky cenné lokalitě starobylého centra Prahy, na Novém Městě, založeném roku 1348. Hradby oddělující Staré a Nové Město, procházely v místech dnešní ulice Národní, která se nachází nedaleko.

Řadu známých pražských památek naleznete v blízkém okolí hotelu Páv (např. Národní divadlo). Výhodná poloha blízko vltavského nábřeží zajišťuje snadnou dostupnost Starého Města (Staroměstské náměstí, Karlův most), Malé Strany (Petřín, Kampa) i Nového Města (Václavské náměstí, Karlovo náměstí).

Staroměstské náměstí a Václavské náměstí se nachází přibližně jeden kilometr od hotelu, stejně tak Karlův most a Malá Strana. K Národnímu divadlu se z hotelu dostanete pěšky za pět minut.

V bezprostředním okolí hotelu naleznete mnoho příležitostí k nakupování v ulici Národní či v obchodních domech Tesco My a Quadrio.

Nachází se zde rovněž řada kvalitních restaurací a některé známé pražské kavárny (kavárna Slavia, kavárna Luxor).

Oblast je velmi dobře propojená městskou hromadnou dopravou, a tak se z hotelu Páv jednoduše dostanete do všech částí Prahy. Stanice metra Národní třída a Karlovo náměstí (linka B) jsou vzdáleny přibližně 400 metrů od hotelu, stejně tak zastávka tramvají č. 18, 9. a 22.

Tramvaj č. 22 je díky své trase historickým centrem města (Národní třída, Národní divadlo, Malá Strana, Pražský Hrad) mezi návštěvníky Prahy velmi oblíbená.

Jízdenky na městskou hromadnou dopravu je možné zakoupit přímo na recepci hotelu.