Pražské památky

Výhodná poloha hotelu Páv umožňuje snadný přístup k řadě významných pražských památek:

Národní divadlo (400 m) - impozantní neorenesanční budova architekta J. Zítka z konce 19. století láká k návštěvě. Interiéry divadla s bohatou malířskou a sochařskou výzdobou jsou vskutku překrásné. V historické budově Národního divadla můžete navštívit kvalitní operní či baletní představení. Sousední budova Nové scény hostí multimediální divadlo Laterna Magika. Recepční hotelu Páv Vám ochotně pomohou s výběrem představení a rezervací vstupenek.

Ke Karlovu mostu (1 km) se z hotelu Páv dostanete pěšky za 15 minut procházkou podél řeky Vltavy s úchvatnými výhledy na Pražský Hrad. Karlův most spojuje Staré Město a Malou Stranu již od 14. století, kdy most nechal vystavět český král a římský císař Karel IV. Barokní sochy a sousoší zdobí most od počátku 18. století.

Staroměstské náměstí (1,3 km) je od hotelu vzdáleno přibližně 20 minut chůze. Cesta k němu vede malebnými uličkami Starého Města, v jehož srdci se Staroměstské náměstí nachází. Jako tržiště funguje již od 11. století a je obklopeno řadou historicky cenných budov rozdílných stavebních slohů. Dominantou Staroměstského náměstí je gotická budova Staroměstské radnice s věží a astronomickými hodinami - tzv. Orlojem z 15. století. Uprostřed náměstí stojí pomník mistra Jana Husa.

Malá Strana - stačí přejít řeku Vltavu a ocitnete se v malebné pražské čtvrti plné impozantních, převážně barokních paláců, s rozlehlými zahradami (např. Valdštejnský palác, Nostický palác). Celé čtvrti dominuje vrch Petřín s lanovou dráhou a rozhlednou, odkud je krásný výhled na Pražský Hrad a Malou Stranu. Zajímavým místem je malý umělý ostrov Kampa, jenž je oddělený od Malé Strany mlýnskou strouhou Čertovkou.

Pražský hrad (2,6 km) – 45 minut pěšky podél řeky Vltavy s výhledem na Hradčany, přes Karlův most na Malou Stranu, přes Malostranské náměstí, Nerudovou ulicí až na Pražský hrad. Pro koho je tato trasa příliš dlouhá, lze využít tramvaj číslo 22, která má zastávku cca 400 metrů od hotelu (zastávka Národní třída nebo zastávka Národní divadlo). Tramvají číslo 22 se pohodlně dostanete až k Pražskému hradu. Cesta trvá 12 minut, jednosměrná jízdenka stojí 24 Kč.

ulice Národní (400 m) - významný pražský bulvár s řadou historicky cenných budov, kulturních podniků a známých kaváren (Národní divadlo, Jazz klub Reduta, Nakladatelství Topičův dům, Palác Chicago, Akademi věd, kavárna Slavia, Café Louvre). Ve středověku se zde nacházely příkopy hradeb Starého Města. V soudobých dějinách je ulice spojena s počátkem revoluce, která vedla k pádu komunistické režimu v roce 1989. Jednou z dominant ulice Národní je budova obchodního domu Máj ze 70. let 20. století (dnes nákupní centrum Tesco My). Nedaleko se nachází stanice metra B Národní třída.